PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228227}
7,3 224 515
ocen
7,3 10 1 224515
6,2 20
ocen krytyków
Deja Vu
powrót do forum filmu Deja Vu

Ech, te końcówki;/

ocenił(a) film na 7

Film mnie wciągnął. Ma niezły klimat, dobrą muzykę, bardzo dobre aktorstwo. Generalnie wszystko byłoby ok, gdyby nie ta pieprzona końcówka! Brakowało jeszcze tylko, żeby drugi Doug przeżył i stworzyli razem pokręcony, ale szczęśliwy miłosny trójkąt.

A jak teraz to napisałem to przyszła mi do głowy jeszcze inna myśl. Co się stanie kiedy wyłowią ciało Douga?

ocenił(a) film na 8
Zakrza

Nie będzie co wyławiać :)

ocenił(a) film na 7
chudyWKS

Dlaczego?

ocenił(a) film na 8
Zakrza

Rybki wcięłyby pozostałości po Denzelu.

ocenił(a) film na 7
chudyWKS

Jakby tak było to w by nigdy nie wyławiano topielców.

ocenił(a) film na 8
Zakrza

Jakoś wybitnie się nie znam, ale będąc zamkniętym w puszce (samochód) z tak potężnym ładunkiem wybuchowym, to na logikę mi wychodzi, że z ciała to mogą zostać co najwyżej szczątki.

ocenił(a) film na 7
chudyWKS

To jak wypłyną szczątki zrobią badania DNA, a tam Doug;p

ocenił(a) film na 6
Zakrza

takie małe fragmenty jakie pozostaną z niego zostaną zjedzone przez rybki :)

ocenił(a) film na 9
SosCzosnkowy

Z sosem czosnkowym, do smaku. :)

ocenił(a) film na 6
SosCzosnkowy

W jej mieszkaniu było pełno jego śladów, no niech będzie, ale pełno jego krwi wacików ubrań tego się nie dało tak zostawić. Poza tym kiedy wybuchała karetka ona była już polana olejem napędowym chyba, jak wcześniej stwierdzili. W dodatku w pierwszej linii czasowej dali mi do zrozumienia, że on już tam maczał palce i przy wybuchu był natomiast zamachowiec go nie znał, ale faktycznie nie musiał go poznać.

ocenił(a) film na 9
werewolv

Nie ma to wiekszego znaczenia, ze w jej mieszkaniu znajduja sie odciski palcow i waciki z krwia glownego bohatera, bo jak wiemy dziewczyna nie zginela, wiec policja nie mialaby powodu przeszukiwac jej mieszkania. Ludzie, ogladajcie filmy uwaznie! Potem sie dziwic, ze film ma taka slaba srednia.

Zakrza

Jak już piszesz o końcówce, to ja też coś dodam:
Ostatni dialog :
Claire : " Co jeśli musiałbyś komuś powiedzieć najważniejszą rzecz na świecie,|ale wiedziałbyś, że ta osoba ci nie uwierzy.
Doug : Spróbowałbym.
Doug : Nie..."

To 'spróbowałbym jest powiedziane z przekonaniem, ale zaraz to 'nie' jakoś nie pasuje. Nie wiem jak Wy to odebraliście, ale brzmi to tak jakby w tym momencie coś sobie przypomniał... jakby ją ? Wiem że nie, ale tak to wygląda. Może o to chodziło w tej końcówce o jakieś niedopowiedzenie, albo ja coś źle zrozumiałem, jakie jest Wasze zdanie ?

P.S.Co do szczątków, to wg mnie nie ma szans, żeby cokolwiek zostało, pamiętacie jak na początku filmu się barka złozyła? Ilu ludzi tylko wyłowili ? a podobno było niecałe pięćset. No way!

ocenił(a) film na 7
Saimar

Pewnie miał Deja vu ;)

ocenił(a) film na 7
Saimar

dokładnie tak, chwila zamyślenia, bo coś sobie przypomniał i sam do siebie "nie...", to przecież niemożliwe. Dlatego pokiwał głową i się uśmiechnął tak. Fajnie zakończone to było akurat

Opikowski

Deja vu to raczej nie "przypomnienie" tylko coś na zasadzie "coś gdzieś w głowie mi świta ale sam nie wiem w sumie co". Ale film nieziemski. Chodził za mną od lat a dopiero teraz obejrzałam. Rewelacja.

ocenił(a) film na 7
AlexabezKeksa

deja vu to poczucie że dana sytuacja miała już miejsce, coś się wydarzyło (a wiemy że nie miało prawa, bo np jesteśmy pierwszy raz w danym mieście i wiemy gdzie jest dany sklep, albo że poznaliśmy już osobę którą dopiero co nam przedstawiono itd itd)

Opikowski

Tak, masz rację, ale wyżej pisałeś że deja vu to "przypomnienie sobie czegoś" ale to tylko "wrażenie, odczucie", nic więcej. To nie tak, że sobie coś przypomnieliśmy bo gdyby tak było to byłoby to wspomnienie :) No ale może to nie był po prostu dobry dobór słów bo każde z nas wie co to jest deja vu :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Zakrza

już myślałem że to wszystko się zapętli a on zginie blisko bomby i dlatego nie odnaleziono jego ciała, a tu końcówka miłosna jak zwykle wszystko cacy, pozatym momentami przewidywalny strasznie. Jak on ją zobaczył to już wiedziałem ze ona powtórzy to zdanie o tym spróbowaniu żeby uwierzył .:)

ocenił(a) film na 8
Zakrza

Jego ciało wyłowiono. Zauważcie, że kiedy na początku filmu przechodzi koło worków z ciałami słyszy swój dzwonek telefonu, to znaczy że jest w jednym z nich .

ocenił(a) film na 8
Freestyler

Niestety nie. Gdyby miał Nokię 3310, wtedy byłoby możliwe, ale ma telefon z klapką więc nie ma najmniejszych szans.
Czemu? Który telefon przetrwa wybuch takiego ładunku z odległości metra i do tego parę godzin pod wodą? Tylko jeden ;p

użytkownik usunięty
mosakovsky

Ba, on nawet nie miał swojej komórki przy sobie - to była po prostu komórka kogoś innego ;) Przecież jak wchodził do wehikułu czasu to mógł zabrać ze sobą tylko bieliznę, aby zminimalizować wagę.
Z resztą ten film ma kilka takich niedociągnięć, przez które fabuła się nie klei... ale kto by się tam przejmował takimi szczegółami ;)

ocenił(a) film na 8

Dobrze mówisz, on nie miał telefonu przez cały film po przeniesieniu się w czasie.:)

ocenił(a) film na 7
Tedziuuu

nie można tego filmu traktować superrealistycznie, bo wtedy wyjdzie tyle błędów że nie da się obejrzeć... po prostu trzeba niektóre rzeczy przyjąć za "prawdziwe" i tyle :)

ocenił(a) film na 5
Freestyler

A już myślałem, że tylko ja zwróciłem uwagę na ten szczegół. Dzięki freestyleer. Film niestety niedopracowany. Nie będę jednakże wszystkiego rozgryzał, bo to nie ma sensu i tak. Są dwie opcje: albo twórcy specjalnie nie wyjaśnili chociażby kwestii dzwoniącego do samego siebie Danzela (słusznie zauważono, że nie mógł mieć tego telefonu, ale jednak stało się) - albo też sami nie połapali się do końca z całą konstrukcją filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones