PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31473}

Wojownicze Żółwie Ninja

Teenage Mutant Ninja Turtles
6,7 10 258
ocen
6,7 10 1 10258
6,3 6
ocen krytyków
Wojownicze Żółwie Ninja
powrót do forum filmu Wojownicze Żółwie Ninja

Stare żółwie miały w sobie "to coś". Były tez o wiele bardziej sympatyczne. Prostota w przekazie ich wyglądu, emocji itp. bije o głowę najnowszą produkcję z masą gadżetów i niepotrzebnych efektów... A może to pop prostu sentyment do "dawnych" czasów ?

TYGRYSEX_filmweb

Wojownicze gumowe żaby były filmem dość nużącym, proszę Pana. Nowa odsłona o wiele bardziej pasuje. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
szambelan

Gadasz bzdury. Wersja z 1990 dużo lepsza. Nowa wersja jest zupełnie bez klimatu,
a efekty i walki tak sztuczne, że nie idzie w ogóle nacieszyć oka.

returner

W istocie, proszę Szanownego Pana, trzęsące się wojownicze żaby z gumy z całą pewnością niesztuczne zdają się być, jak Szanowny Pan napisał. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

gimgówno po lektorze Pana Tadeusza?

Kamecha

Niezmierni mi miło Szanownego Pana miot zapoznać. Szambelan. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

najwidoczniej trafiłem

Kamecha

Nawyraźniej, sądząc po Szanownego Pana Rodzicielki ukontentowanym stanie. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

hmm gimbus pyskuje?

Kamecha

Szanowny Pan zdaje się samemu wiedzieć najlepiej. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

gimbus już nie pyskuje?

Kamecha

Dawno nie wizytowałem Szanownego Pana Rodzicielki, ciężko więc rozsądzić, Szanowny Panie. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

hmm jak na zawołanie... szambel, daj głos!

Kamecha

Szanownego Pana Matka kazała przekazać swoją chwilową niedyspozycję, niezmiernie mi przykro. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

szambel, pan wrócił, do nogi!

Kamecha

Znakomicie Szanowny Pan reaguje na komendę. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

ostatnio coś za wolno reagujesz, szambel, chyba za słabo cię karmię

Kamecha

Szanownego Pana Matka nie wyrabia normy, ma Szanowny Pan całkowitą rację. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

zbliża się weekend, szambel. Jak będziesz grzecznie ujadał na zawołania do dostaniesz talerze do wylizania, szambel.

Kamecha

Nie ośmieliłbym się nigdy odbierać Szanownego Pana Rodzicielce obowiązków domowych. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Sporo obierków się zebrało, daj głos szambel to dostaniesz miskę

Kamecha

Nie chciałbym zagłodzić Pana Matki, pozbawiając ją ulubionego przysmaku. Godność dżentelmena mię nie pozwala na czyn podobny.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Nie powiem co która lepsza, a która gorsza ale mogę WYJAŚNIĆ na czym polega sztuczność komputerowych efektów specjalnych (aż dziwne, że po tylu latach ciągle jeszcze trzeba komuś to wyjaśniać).
W starych, jak żółw robił salto to robił je zgodnie z zasadami..."praw fizyki", bo robił je PRAWDZIWY GOŚCIU, a oni to nagrali. Tutaj jak robi salto to leci na NIEDORZECZNĄ odległość, NIEDORZECZNĄ WYSOKOŚĆ, kręci się w tym salcie NIEDORZECZNĄ ILOŚĆ RAZY, zresztą, będzie się kręcił tyle ile trzeba wystarczy NARYSOWAĆ odkąd dokąd ma przelecieć podczas tego salta i tyle razy to NAMALOWAĆ.
I "dojrzały" człowiek, który oglądał efekty z prawdziwymi aktorami i komputerowe tę różnicę od razu "czuje", widzi.
Kopnięcia, obroty, wyskoki, oglądało się i "w głowie" można było sobie wyobrazić, że EWENTUALNIE gdyby się dużo ćwiczyło to też można było by tak wymiatać :)
A tutaj jak się patrzy jak "latają" dowolnie, abstrakcyjnie to się ogląda tę walkę jakoś tak...bez emocji i zaangażowania od...nic wybitnego...po prostu namalowali, że tyle leci, a równie dobrze mogli namalować, że leci 50 metrów dalej...nic specjalnego.
Do tego jeszcze szybkość ruchu, dynamika, interakcja .... były naturalne...tutaj szybkość jest abstrakcyjna bo można sobie narysować, że machają szybko jak sobie tylko reżyser wyobrazi.

I to wpływa na odbiór czy RUCH jest 'naturalny' czy 'sztuczny'.

Tak?

rhotax

Czyż niedorzeczne jest, że żółwie gadają?

ocenił(a) film na 6
returner

Tak, walki w nowych TMNT są bardzo sztuczne. A tutaj to perełka w historii kinematografii. Nic nie jest sztuczne. Żółwie zostały oddane jak żywe....Och, no tak, one nie istnieją i nikt nie wie jak mogłyby wyglądać. Tutaj żółwie różnią się tylko kolorami, niczym więcej. W nowym TMNT zostały pokazane zainteresowania żółwi, przynależność do popkultur. Uwielbiam argument ,,Stare jest lepsze, w nowym nie ma klimatu". Ja sądze że w nowej wersji jest lepszy klimat niż w tej wersji.

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

Nie sądzę. Klimat jest dużo lepszy w starszej wersji. Ma to coś.
Do nowszej wersji nigdy nie wrócę.
Nie sądzę by mogła się spodobać osobom, które widziały dawno temu wersje z 1990.
I wiem, że w starej wersji wygląd żółwi jest tandetny :) Ale i tak wolę jest takie.
To tak jak z dinozaurami z Jurajski park 1993, a tymi z King konga 2005.
Mimo efektów komputerowych w 2005 są dużo sztuczniejsze niż w Jurajskim parku.
Metody tradycyjne przeważnie są dużo lepsze.
Ale może kiedyś efekty komputerowe zbliżą się poziomem do realizmu za kilkadziesiąt lat.

ocenił(a) film na 10
szambelan

Nowe żółwie to monsterki 36letnie a nie urocze nastolatki!

ocenił(a) film na 10
exley

Fakt stare TMNT są najlepsze,ale nie znaczy że nowe są do dupy.Żółwie wyszły moim zdaniem bardzo dobrze,przypominały TMNT z 2003 i do tego połączyli z komiksem.Bardziej co mnie zdziwiło to Shredder,moim zdaniem powinni dać Flethera{ aktor do roli Sacksa }. Na szczęście mamy nowego aktora,który jest zdecydowanie lepszy niż aktor z części pierwszej.Mimo tego uważam że nowy Shredder wypadł od nowego lepiej jeśli chodzi o walkę.Stary nie umiał się bić za to nowy WOW! Na zakonczenie TMNT z 1990 roku są najlepsze koniec i kropka.

ocenił(a) film na 10
roman876

W nowych podobają mi się teksty. Przeszkadza mi, że wyglądają tak dorośle, no i ta góra mięśni! Takie to nienaturalne, zupełny przesyt formy nad treścią. I te ch buźki mogły być też nieco mniej "męskie", skoro już żakładamy, że to nastolatki. Poza tym nie podoba mi się ani Splinter ani Shredder...a April to już zupełna porażka. Żółwie z 2003 są o niebo lepsze. Przynajmniej maja wyrazistsze charaktery.

ocenił(a) film na 10
exley

ich buźki.zabrakło i. Ch nie jest skrótem od czegoś niecenzuralnego;)

ocenił(a) film na 10
exley

Po prostu żółwie zostali upodobnieni do komiksów.Mieli być mroczni i brutalni,ale jedno trzeba przyznać że charaktery głównych bohaterów zostały dobrze przedstawione.

ocenił(a) film na 10
roman876

Tylko czy oni w ogóle przypominają żółwie? Raczej zostały uczlowieczone. Ich twarze są wiecej ludzkie niż zolwiowe, co wygląda groteskowo. Ech... Aż boje się jak zostaną zmasakrowani Bebop i Rocksteady.... Trochę przeraza mnie ten trailer. W co oni ubrali Raphaela?? Jak dotąd najbardziej podoba i się Casey. Wiadomo, że Raph miał z nim szczegolna relacje. Gdyby to ładnie ukazali to może bym wybaczyła resztę...

szambelan

Zdecydowanie gumowe żółwie to kicha. Nowe bardzo mi przypadły do gustu mimo, że często w wielu kwestiach jest oldschoolowcem.

ocenił(a) film na 8
TYGRYSEX_filmweb

Nowe żółwie nie umywają się nawet do starych. Słaba główna aktorka, słaby Shredder, słaby Splinter, słaby scenariusz,nic tylko kolorowa papka w sosie z wybuchami i podskokami. Do tego drażniły mnie efekty - żółwie wyglądały jak z kreskówki gryzło się to z normalnym otoczeniem. O niebo bardziej naturalnie wyglądają te gumowe z 1990 roku. Jedynie co mnie śmieszyło to ich żarty. Film na raz, do którego nie będzie się wracać.

ocenił(a) film na 10
TYGRYSEX_filmweb

Nowe "TMNT" to profanacja tego co ja i moje pokolenie znało z dzieciństwa. Powiem więcej, "TMNT" Liebesmana było gorsze nawet od "Operation Blue Line", "We Wish You a Turtle Christmas" i trasy koncertowej "Coming Out of Their Shells"... a jakbyś nie wiedział co to jest to podrzucam Ci linki.

* "Operation Blue Line" [ https://www.youtube.com/watch?v=wFP1KQpxqFQ ]
* "We Wish You a Turtle Christmas" [ https://www.youtube.com/watch?v=XtYMeTxSX8w ]
* "Coming Out of Their Shells" [ https://www.youtube.com/watch?v=TcRhaqwBtd8 ]

ash_williams85

Poczatek pierwszego linka: przed kamere wyskakuje jakas baba w szarej kiecce i mowi ze jest April O'Neal niby. Tuz za nia przejezdza pociag. Pierwsza mysl: zgniec ja, prosze, przejedz ta podrobe :P

TYGRYSEX_filmweb

Tego miesiąca widziałem 3 części żółwi ninja w internecie i są spoko. Dla was te stare żółwie były kultowe, ponadczasowe i odjazdowe, ale wg mnie ta najnowsza wersja, która ukazała się w zeszłym roku przypadła mi do gustu. Obejrzałem to właśnie wczoraj i spodobała mi się! Dużo akcji, humoru itd. No ale to moja własna opinia! ;)

ocenił(a) film na 7
TYGRYSEX_filmweb

Zagadzam się,że lepszy!i to nie kwestia sentymentu:-)pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
TYGRYSEX_filmweb

Zdecydowanie dużo lepsze te stare które jak sam napisałeś mają "to coś" tu nawet nie ma się nad czym zastanawiać....

ocenił(a) film na 10
TYGRYSEX_filmweb

Jak dla mnie to są równe sobie. jak byłem mały to byłem zachwycony, tak jak teraz nowymi.

ocenił(a) film na 7
TYGRYSEX_filmweb

Dokładnie. Te dzisiejsze wersje to napakowane efektami specjalnymi pracze mózgów. W starych wersjach nie ma żadnych efektów specjalnych a są o wiele lepsze

TYGRYSEX_filmweb

Kostiumy były mega !! wydawały się takie prawdziwsze niż to gówno :P wybaczcie oceniam tylko film po kostiumach no i te komputerowe nie podoba mi się.

TYGRYSEX_filmweb

Nowe zdecydowanie lepsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones